Haber

Gültekin Uysal: Demokrat Parti olarak Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını istiyoruz

Millet İttifakı’ndaki partilerden Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olmasını istediklerini söyledi.

Uysal, “Adayın masadan kalkması gerektiğini uzun süredir kategorik olarak ifade ettim. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu noktada Demokrat Parti olarak aday olmasını istiyoruz.”

Gültekin Uysal, gazeteci Nevşin Mengü’nün Youtube kanalına konuk oldu. Mengü’nün “Tavrınız Kemal Bey’in aday olması yönünde sanırım değil mi?” sorusu üzerine şunları söyledi:

HALKIN DEMOKRASİ TALEBİ VAR: Eldeki tüm verileri değerlendirdiğimizde, siyasetin gerçeklerini, toplumsal manevi sınırları, geçişleri göz önünde bulundurduğumuzda, yürütülen süreç, sadece son 1 yıllık Altı Masa sürecini değil, 16 Nisan Referandumundan bu yana giderek genişledi. Türkiye’de demokrasi ne demek, hukuk ne demek? Laikliğin ne demek olduğunun, temel hak ve özgürlüklerin ne olduğunun bilincinde olan, geçimini piyasadan sağlayan, verimli ve verimli bir devleti finanse eden insanımızın demokrasi talebi vardır. Yönetime talep var.

BU SÜREÇ SADECE BİR GÜÇ DEĞİŞİMİ DEĞİLDİR: İyi yönetim ne demektir? İçinde yaşadığımız binalara inanmak, tükettiğimiz yiyeceklerin dini olması demektir. Demokrasi talebi her geçen gün artan toplumsal muhalefet bu beklentiyi yavaş yavaş örmüştür, bu noktada muhalefetin en büyük siyasi partisi elbette siyaset son tahlilde bir güç denklemidir. Bu süreci, riski ve krizi aynı anda iktidar değişikliği değil, bu büyük cumhuriyeti, temel referanslarını ve temel referanslarını yeniden merkeze alacak bir kurucu akıl ve bu süreci yönetecek bir siyasi akıl ve programa ihtiyaç vardır. kurumlar, kuvvetler ayrılığı ve değer yargıları yaratır.

UZUN ZAMANDIR ADAY MASADAN ÇIKTI DİYORUM: Bunun siyasi lideri olacak olan siyasi partiler, genel liderlerdir. Öncelikle kategorik olarak masadan uzun süre ayrıldığını söylüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu noktada Demokrat Parti olarak aday olmasını istiyoruz. (HABER MERKEZİ)

kestelajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu